Aktualności - Nauka jazdy - jesteśmy najlepsi - kursy prawa jazdy kategoria B, A, A1, A2

Idź do spisu treści

Menu główne:

Aktualności

Zmiany w 2018 roku
Okres próbny ma na celu dokształcenie niedoświadczonych kierowców. Ma trwać dwa lata i będzie dotyczyć kierowców, którzy otrzymają dokument uprawniający do prowadzenia pojazdów po 4 czerwca 2018 r. Chodzi o osoby, które po raz pierwszy zdobędą prawo jazdy kategorii B, a okres próbny będzie się liczył od dnia, w którym kierowca odbierze dokument.
Podczas okresu próbnego, pomiędzy czwartym a ósmym miesiącem od uzyskania prawa jazdy, kierowca będzie musiał odbyć kurs doszkalający w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego oraz praktyczne szkolenie w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym.
Dodatkowe szkolenie
Zajęcia teoretyczne będą obejmować m.in. przedstawienie czynników wpływających na bezpieczeństwo ruchu drogowego, problematykę wypadków drogowych oraz psychologiczne aspekty kierowania pojazdem. Podczas szkolenia praktycznego, kierowcy wskazane zostaną niebezpieczeństwa wynikające z nadmiernej prędkości. Szkolenie teoretyczne ma kosztować 100 zł. Godzinna część praktyczna to wydatek 200 zł.
Z mniejszą prędkością i zielonym listkiem
Dodatkowo przez okres ośmiu miesięcy po uzyskaniu prawa jazdy, kierowca będzie mógł kierować wyłącznie autem oznakowanym z tyłu i z przodu nalepką z symbolem „zielonego listka”. W obszarze zabudowanym nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km/h, poza obszarem zabudowanym - 80 km/h, a na autostradzie i drodze ekspresowej - 100 km/h. Dodatkowo przez przez pierwsze osiem miesięcy nie będzie można pracować w roli zawodowego kierowcy.
Przedłużenie okresu próbnego
Kierowcom którzy w okresie próbnym popełnią dwa wykroczenia przeciwko bezpieczeństwu w komunikacji, potwierdzone mandatem lub prawomocnym wyrokiem sądu, starosta (lub prezydent miasta na prawach powiatu) będzie:
przedłużał okres próbny o kolejne dwa lata,
wydawał skierowanie na kurs reedukacyjny w zakresie bezpieczeństwa ruchu
wydawał skierowanie na badania psychologiczne.
Opóźnienie
Ustawa o kierujących pojazdami, która wprowadza okres próbny pochodzi z 2011 roku, a wejście w życie nowych przepisów było wielokrotnie przesuwane. Powodem opóźnienia były problemy z uruchomieniem Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców.
Promocja kursu kat B
Zapisz się na kurs prawa jazdy kat B
w dniach 06.11.2017r. do 06.12.2017r.
a cenę kursu obniżymy o 150,00 zł.*
Promocyjna cena kursu kat B wyniesie 1200,00 zł.*
Jeśli dokonasz jednorazowej wpłaty otrzymasz dodatkowe 50 zł rabatu
W promocji Zgrana Paczka oferujemy niższą cenę kursu podstawowego na prawo jazdy kat. B wraz ze wszystkimi bonusami z ceny standardowej. Wystarczy, że zbierzecie odpowiednią grupę znajomych na ten sam kurs w CK Szkole Jazdy.
6 osób – każdy robi prawko w cenie 1099zł!
5 osób – każdy robi prawko w cenie 1149zł!
4 osoby – każdy robi prawko w cenie 1199zł!
Promocja ważna do odwołania. W promocji dostępna jest płatność na raty 0%.
Każda z osób z paczki musi być ze sobą połączona w zapisach online, w polu ‚uwagi’. Należy np. podać wspólną nazwę grupy ‚Paczka ze Śniadka’. Paczka musi być zapisana przed pierwszym spotkaniem w szkole.
Mapa Word czyli zapis na egzamin
Skrzyżowania z komunikacją tramwajową - zasady określające pierwszeństwa przejazdu
Jak poruszać się z tramwajami kilka zasad:
Ranking Olsztyńskich Szkół Jazdy
Tworząc ranking, pod uwagę wzięliśmy wyniki egzaminów na prawo jazdy z drugiego półrocza 2013 r., bo to są najnowsze dostępne dane, do których dotarliśmy. Porównaliśmy przy tym tylko te szkoły, w których do egzaminu podeszło co najmniej 50 kursantów.

Najgorzej jest z teorią kursantów

Wbrew potocznej opinii o wiele gorzej kursanci wypadają na egzaminach teoretycznych. Zdawalność z testów nie przekroczyła w żadnej ze szkół 50 proc. Tymczasem z egzaminu praktycznego, a więc zdawanego za kierownicą, w jednej ze szkół jest wyższa niż 70 proc., a w wielu wynosi ponad 50 proc. To potwierdza, że pytania teoretyczne są coraz bardziej skomplikowane. Kiedyś łatwiej było zdać test. Wystarczyło wkuć 360 odpowiedzi. - Obecnie do opanowania jest 2,4 tys. pytań, a w najbliższym czasie ma być ich nawet 3 tys. Wszystko po to, by zmusić kandydatów na kierowców, żeby rozumieli przepisy, a nie wkuwali je na pamięć - mówi Stanisław Szatkowski, dyrektor WORD.

Na egzaminie zdający dostaje 32 pytania. Za każde może dostać określoną liczbę punktów - od 1 do 3. Maksymalnie do zdobycia są 74 punkty, a żeby zaliczyć, trzeba uzyskać co najmniej 68 punktów. - Czasami to trzy, a czasami dwie nieprawidłowo zaznaczone odpowiedzi i koniec - dodaje Szatkowski.

W Olsztynie najlepiej sobie radzili kursanci po szkole PCKK. Z 53 osób przystępujących do egzaminu wynik pozytywny osiągnęło 26 (czyli zdawalność wyniosła 49 proc.). Drugie miejsce z egzaminu teoretycznego mają osoby, które ukończyły Kozera Auto Szkołę (45,6 proc.). Na trzecim miejscu jest Elwoj" (44,3 proc. zdawalności).

Może tak słabe wyniki oznaczają, że pytania są zbyt trudne? Pytaniem na pytanie odpowiada Maciej Wroński, współtwórca szczegółowych założeń nowego systemu szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców. - A czy nam potrzebny jest doktorat z prawa jazdy? - pyta. - Nie. Pytania nie powinny być zbyt skomplikowane. Należy je uprościć. Egzamin teoretyczny powinien sprawdzać umiejętność przewidzenia zagrożeń, obserwacji i zrozumienia przepisów, a nie komplikować ludziom życie.

Kto wygrał?

W rankingu zdawalności egzaminu praktycznego wśród olsztyńskich szkół nauki jazdy bezapelacyjnie zwyciężyło Olsztyńskie Centrum Kształcenia, gdzie zdawalność wynosiła ponad 74 proc. Drugie miejsce zajęło Akademickie Centrum Szkolenia Kierowców, które może się pochwalić wynikiem 59,4 proc., a trzecie szkoła Centrum.

Po podsumowaniu wyników z egzaminu teoretycznego i praktycznego oraz miejsc, które w nich zajęły poszczególne szkoły, wyszło, że na czele rankingu jest Elwoj. Tuż za tą szkołą znalazło się Akademickie Centrum Szkolenia Kierowców, a na trzecim miejscu Olsztyńskie Centrum Kształcenia.

Niedawno Krzysztof Hołowczyc na łamach "Wyborczej" stwierdził, że "95 proc. ośrodków nauki jazdy nie uczy jazdy, tylko przygotowuje do zdania egzaminu". Co więc instruktorzy robią, by tę opinię o swojej pracy zmienić, a przy okazji naprawdę nauczyć młodych kierowców jeździć? Często słyszeliśmy, że starają się uczyć stopniowo, żeby kursant widział efekty. - Trzeba być bardzo cierpliwym. Jeżeli od razu będę stawiał wysokie wymagania, to początkujący wpadnie w dołek. Najważniejsze, aby przyszli kierowcy potrafili wykorzystać zdobytą wiedzę w praktyce, dlatego dobrze przygotowujemy ich teoretycznie - mówi Marek Miernik z Akademickiego Centrum Szkolenia Kierowców.

"Egzamin należałoby zmienić"

Wielu z naszych rozmówców podkreślało wagę teorii w kształceniu kursantów. Eksperci zwracają jednak uwagę, że na całym świecie kurs i egzamin na prawo jazdy skoncentrowany jest na rozpoznawaniu zagrożeń w ruchu drogowym, odpowiedniej reakcji na nie oraz na unikaniu sytuacji stwarzających zagrożenie. W Polsce tak nie jest. - Tak naprawdę to zasady egzaminu państwowego należałoby zmienić. Jestem zwolennikiem wyjazdu "elek" na autostrady lub drogi poza obszarem zabudowanym, żeby kursanci mogli nauczyć się kilku manewrów, których nie uczą się normalnie na kursie, jak wyprzedzania z dużą prędkością - mówi Maciej Wroński.

Inna sprawa, że jego zdaniem należałoby uprościć polskie przepisy ruchu drogowego. - Bo są przekombinowane. Mamy wyjątki od wyjątków - dodaje.

Wtóruje mu Marek Miernik, który uważa, że młodzi kierowcy mają duże problemy z nauką kodeksu. - To kilkaset stron do przyswojenia. Kto się tego nauczy? Przepisy odstraszają i dlatego należałoby je uprościć - przekonuje.

Posiadamy nowy motocykl na kat A2 Yamaha MT-03
Dane:
1.Pojemność - 660cm3
2. Moc - 33,5 KW
3. Waga 192 kg
Ruszamy z nowym placem
Juz od 2 maja ruszylismy z nowym placem o pow. 2500m2. Choć ciagle bedziemy go modernizować to i tak mamy dużo miejsca do szkolenia.
Jak widać na zdjeciach jeszcze troszke pracy przed nami.
Już szkolimy na kat. A, A1, A2
Nie czekamy na początek wiosny. Szkolenia motocyklowe już ruszyły w naszym ośrodku.
Zapisz sie już dziś.
Zapisy na kursy prawa jazdy A, A1, A2 prowadzimy na bieżąco w naszym biurze w Olsztynie przy ul. Wilczyńskiego 13/11, telefonicznie oraz mailowo. terminy zajęć teoretycznych dla motocyklistów ustalamy z wyprzedzeniem. Blizsze informacje mozecie Państwo uzyskac pod numerem telefonu 501 027 360 lub mail: chodakowski@elwoj.cba.pl.
Informacja w sprawie cen kursów motocyklowych oraz promocji : Ceny szkolenia A, A1, A2 lub www.elwoj-motocyklowy.cba.pl
Widzą nas w prasie
Nie tylko widać nas na mieście, również fotoreporterzy wiedzą kiedy zrobić zdjęcie
Zrób prezent swoim bliskim
Czy myślałeś/łaś o świętach i prezentach dla swoich bliskich. Zrób prezent swoim bliskim podaruj im kurs prawa jazdy w Szkole Nauki Jazdy Elwoj. 
Zapisy i Profil Kierowcy PKK
Jak zapisać się na kurs w sezonie 2013 ?
W celu zakwalifikowania się na kurs należy wcześniej w starostwie właściwym dla swojego miejsca zameldowania uzyskać profil kandydata kierowcy (PKK) - to wymóg nowych przepisów jakie weszły w życie 19 stycznia 2013 roku.
Jak uzyskać PKK (Profil Kandydata) ?
Może to zrobić na 2 sposoby :
za pośrednictwem szkoły (zalecane)
samodzielnie
I SPOSÓB - Za pośrednictwem szkoły ... (zalecamy)
1 Krok ...
Przychodzisz bezpośrednio do szkoły z wykonanym badaniem lekarskim (jeśli nie masz badania podpowiemy gdzie możesz wykonać badania).
Wypełnimy wspólnie wymagane dokumenty bezbłędnie. Wykonamy skan zdjęcia, dokumentu tozsamości oraz skany wszystkich potrzebnych dokumentów potrzebnych do rejestracji przez e-Puap.
2 Krok ...
Z kompletem dokumentów udajesz się bezpośrednio do wskazanego urzędu i generujesz profil PKKnie my zrobimy to za Ciebie
To wszystko!
Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub chcesz już zarezerwować miejsce na kursie - prześlij Nam zgłoszenie za pośrednictwem zapisu przez internet. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe.
II SPOSÓB - SAMODZIELNIE ...
1 Krok ...
Musisz uzyskać orzeczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do kierowania jednośladem. Takie orzeczenie może wystawić tylko lekarz uprawniony do badań kierowców przez wojewodę. Musisz poszukać takiego lekarza, najczęściej odnajdziesz ich w pracowniach badań kierowców. Badanie takie kosztuje około 100 zł , lecz nie może jego koszt przekraczać 200 zł (tak stanowią przepisy)
2 Krok ...
Następnie musisz zrobić wyraźną, aktualną i kolorową fotografię o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm przedstawiająca Ciebie bez nakrycia głowy i okularów z ciemnymi szkłami, lewy półprofil z widocznym lewym uchem.
3 Krok ...
Teraz musisz udać się do właściwego ze względu na miejsce zameldowania starostwa (urzędu) do referatu praw jazdy i przedstawić następujący komplet wymaganych dokumentów :
dowód tożsamości,
jedną fotografię o wymiarze 3,5 cm x 4,5 cm (jak wyżej);
orzeczenie lekarskie stwierdzające brak przeciwwskazań do kierowania pojazdem, wydane przez lekarza uprawnionego do badań kierowców,
pisemna zgoda rodziców lub opiekunów, jeżeli osoba nie ukończyła 18 lat (przy kat. AM, A1)
(druk do pobrania u Nas w szkole)
kserokopia prawa jazdy (w przypadku, gdy wnioskodawca posiada już prawo jazdy),
wypełniony WNIOSEK
(druk do pobrania w urzędzie lub u Nas w szkole)
Po złożeniu powyższych dokumentów u urzędnika - otrzymasz 20 cyfrowy numer PKK !
Teraz już tylko wystarczy, że przyjdziesz do biura szkoły i zostaniesz wpisany na listę uczestników.
MAROKO off-road Expedition
Od niedawna naszym partnerem w szkoleniu kierowców na kat A jest pomysłodawca i właściciel firmy (a zarazem sama firma) MAROKO off-road Expedition zajmującej się wyprawami pełną gębą, czyli podróżami po terenach Maroko.
 
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego